6 Mart 2017 Pazartesi

"Akıl ve sevgi" en yüksek enerji

Bugün 2 ana konuya dem vurmak istiyorum, beraberinde de ara konularla da yazımı beslemem gerekecek ve sonunda da asıl tüm olayın, dünyanın, insanlığın, yaşamın özü olan aslolan tüm konuların "ana" konusıyla da yazımı bağlamaya çalışacağım.
Kısaca, kıssadan hisse yapmaya çalışarak...
Mümkün olduğu kadar kısa...😉🤓

I.Konum;
Bugün bir kişi hakkında bir şey öğrendim ve memlekete demiyorum bence insanlığa zarar verecek ve kendi kesesini mi diyelim kendince kariyerini mi diyelim ki buna kariyer denirse, bunları doldurma yolunda egosuyla ilerleyerek, “insanlığa faydadan” uzak hatta topluma ciddi zarar verecek bir yolda ilerlediğini anlamanın dayanılmaz acısını hissettim, içimizden birilerinin bu denli “dışı başka içi başka”, akıldan uzak, sevgiden uzak, başka noktalarda ilerlediğini ve ben uzağındayım çok sınırlı ve dışıyla değerlendiriyorum, yakınındakilerin bunu görmemesi, görüyorsada prim vermesi ve bu kişilerin bir şekilde benimde uzak yakın çevremde olan kişiler olması konusu daha da sıkıntılı bir his yarattı bende, bunları görmek üzdü. Bu kadar bilgiden, sevgiden, akıldan yoksun, medeni çağdaş değerlerden uzak, bilimden uzak nasıl olabiliyoruz diye sorguladım. 
Ve...

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil
Fuzuli

Doğruyu gördükleri halde düşüncelerini değiştirmeyenler, cahillikleriyle mutluymuş gibi yaşarlar.
Einstein

Cehalet ne güzel her şeyi biliyorsun.
Einstein

Manevi mirasım akıl ve bilimdir.
Mustafa Kemal Atatürk 

Dünya yaşamak için tehlikeli bir yer, kötülük yapanlar yüzünden değil, durup seyreden ve onlara ses çıkarmayanlar yüzünden.
Einstein

 Kıssadan hisse çıkarabilene...🌟
 II. Konum;
İşgüzarlar;  bilmişler, her konuya fikir beyan edenler, fikri dikte etmeye çalışanlar, sabit fikirliler ve iyilik, yapıcı, iyileştirici eleştiri değilde ben bilirim için söyleyenler için, bir de başkalarının başarılarını, yaptıklarını kıskanan, haset eden, fesat düşünenler için ve tüm bunlara karşılık işgüzarlık yapıp, kişiye karışan, kişi hakkında yorum yapan, arkasından konuşan vb vb bir şekilde "işgüzarlık" yapanlar için birkaç söz;

Zeki insanların en belirgin özelliği, her şeyi bilmenin mümkün olmadığının farkında olmalarıdır.
Einstein

Cehalet ne güzel her şeyi biliyorsun.
Einstein

Kaliteli insan işiyle, boş insan kişiyle uğraşır. 

“Aklın” 3 belirtisi vardır;
İyi düşünmek
İyi söylemek
İyi yapmak
Demokritos 

Akıllıysan...Değilsen tersini yaparsın...Öyle değil mi?😉
 Gelelim tüüümm konuların "ana", "temel" konusuna

"Akıl ve sevgi" 💜🙏👼🤔🤓🌟🌈

Bugün bireysel, sosyal, toplumsal vb yaşamımızda negatif ne oluyorsa "akıl ve sevgi" yoksunluğundan, pozitif ne oluyorsa "akıl ve sevgi" varlığından oluyor. 🤔🌟 

Einstein’ın dediği gibi “evrensel kuvvet Sevgi’dir”🌟🌟🌟🌟🌟
3. kitabımda (Adım Dilara Soyadım insan, Göbek adım koşulsuz sevgi) bende bu konudan bahsettim.
Temel konu "akıl ve sevgi"

Einstein’ın sevgili kızına yazdığı mektuptan bazı bölümleri alarak sizinle işin özünü özetlemeye çalışıyorum. 
Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok, ne güzel ifade etmiş. Bayıldığım bir ifade ediştir, paylaşmadan edemiyorum.

SEVGİ onu alanı ve vereni (seveni ve sevileni) aydınlatan bir IŞIKtır. 

Sevgi yer çekimidir, çünkü insanların diğerlerine doğru çekildiklerini hissetmelerini sağlar. Sevgi güçtür, çünkü sahip olduğumuz iyi şeyleri çoğaltır ve insanlığın bencilliğinin (EGOsunun) yok olmasını sağlar. Sevgi gözler önüne serilir ve her şeyi ortaya çıkarır. Sevgi için yaşarız ve ölürüz. Sevgi Tanrıdır ve Tanrı sevgidir.
......
“Dünyayı İyileştirecek Enerji = Sevgi x Işık Hızının Karesi” formülünü kabul edersek, sevginin evrende var olan en güçlü kuvvet olduğu sonucuna ulaşırız, çünkü sevginin sınırları yoktur.
İnsanlığın evrenin diğer güçlerini kullanmaktaki ve kontrol etmekteki başarısızlığından sonra, kendimizi başka türde bir enerji (sevgi) ile beslememiz acil bir durumdur. Türümüzün hayatta kalmasını istiyorsak, hayata anlam bulacaksak, dünyayı ve dünyada yaşayan her varlığı kurtarmak istiyorsak, tek çözüm sadece SEVGİ'dir.
Henüz "gezegeni harap eden nefreti, bencilliği ve aç gözlülüğü tamamıyla yok edecek kadar güçlü bir silah", sevgi bombası yapmaya hazır değiliz. Ama, her bireyin içinde "enerji salıvermeyi bekleyen küçük ama güçlü bir sevgi üreteci" vardır.
Sevgili Lieserl, bu evrensel enerjiyi (sevgiyi) almayı ve vermeyi öğrendiğimiz zaman, sevginin her şeyi fethettiğini, her şeyi aşabildiğini kabul etmek zorunda kalacağız, çünkü sevgi yaşamın özüdür.
Einstein

Dolayısıyla sevgili dostlar yaymamız gereken enerji "akıl ve sevgi" enerjisi. Ne için? "İnsanlık " için, "insanlığın" devamı için, "insan" gibi yaşamak için işte o zaman dünya öyle bir yer olur ki kıskanmana gerek olmadan sende kıskandığının daha iyisini üretirsin ve içinde -dışında cehennemi değil cenneti yaşar, yaşatırsın. Öteki cebini, güya "kariyerini" doldurmak için uğraşmaz çünkü "akıl ve sevgi" nin gücünün pozitif enerjisi herkese yetecek kadar maddi manevi bolluk, bereket, zenginlik, başarı, ışık yayar. 

Haydi bakalım hayırlısı, "akıl ve sevgi", aşk ile, ışıkla...
Dilara Koç

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder