5 Şubat 2017 Pazar

An oldu 42


Eveeett değerli dostlaarr,

Benden yazı istediniz, başımın üstüne. Bir de doğum günü yazını heyecanla bekliyoruz diyenleriniz oldu. E peki madem, bir taşta 2 kuş bir doğum günü yazısı ile arada yazdığım yazımı birleştireyim diyorum. Henüz 42ime 22 gün var. Allah sağlıklı, hayırlı yaş almalar nasip etsin. 😉👠💃🏻

Buyrun başlayalım sohbete, muhabbetle...😉😎👨‍❤️‍💋‍👨👩‍❤️‍💋‍👩💏👨‍❤️‍👨👩‍❤️‍👩
Kendime hep dediğim bir şey var.

"Hayatta her şey olabilirsin mühim olan hayatın içinde "insan" olabilmektir."
Şems-i Tebrizi

Kendimi bilmeye başladım başlayalı, Bu yaşıma kadar hep bunu söyledim. Bir Allah kulu olarak da bunu uygulamaya çalıştım. Bunu, "insanlığı" içimde tutmaya, barındırmaya geliştirmeye çalıştım. 
Çok şükür belli seviyedede başarılı oldum. 

"Belli seviye" diyorum, çünkü bende "insanım" 🤓🙂😊 Bilmeyerek, istemeyerek aklımın yetmediği, derin duyguma yenik düştüğüm, algılamadığım ve/veya yanlış algıladığım, bilmeden yanlış davrandığım şeyler illaki oldu. Bazısını fark ettim hemen telafisini etmeye çalıştım, bazısını da iş işten geçtikten sonra fark ettim, fark etmediklerim de varsa ve karşı taraf beni yapıcı ve sevgiyle uyarmadıysa benim sorunum olmaktan çıkıp o kişinin sorunu olarak o kişinin sorumluluğunda...🤓😎😉
 Sonuç itibari ile yaşamda, yaş almalarımda karşılaştığım her kişi ve olaya hak ettiği anlamları yükledim, yüklüyorum, değerini verdim, veriyorum. Yetemediğim, içimin istemediği, gönlüme tam yerleştiremediklerimde oluyor, e bende "insanım", onlarıda seviyorum, belki çok içimde ve yaşamımda tutmayı tercih etmiyorum. Bu da benim seçimim. Doğru yanlış, zaman içinde öğreniyorum.
Pek tabii ne yazdım dün ki paylaşımımda, göçene kadar öğreneceğiz, bilmediğini bilenlerdenim (şükürler olsun), bilmediğini bilenlerde benimle olsun. 
Bildiğim bir şey de var ki, "niyetim her daim temiz ve iyi" 
"Altın olsam değerimi herkes bilir, ben basit bir demir olayım değerimi sadece anlayan bilsin." Şems-i Tebrizi
Bugün geldiğim yaşa kadar ve son yıllarda özümsediğim bir öğreti; anlayan bilsin, anlayan gelsin, ben anlatmaya uğraşayım bununla birlikte bir yere kadar, baktım anlatamıyorum, ışığa göndereyim, sevgiyle, tabii ki saf ve koşulsuz sevgiyle...
Diğer bir öğreti; kötülük yapana dur demeye çalış, anlaşmaya çalış, başarılı ol olma, sus ve uzaklaş, onları da ışığa gönder gitsin. 

Ve aslında en temel öğreti; 
Ne yazdım o gün, takip edenler okumuştur, göz kırptık doğduk, göz kırptık göçtük, göz açıp kapayıncaya kadar, 2 günlük dünyada "an" da olmak, anı yaşamak, an laşmak, an lamak, doya doya, saf sevgiyle, saygıyla, güvenle...Huzurla, neşeyle...

"Hayatta olabileceğiniz en güzel yer bir duanın içinde olabilmektir." Şems-i Tebrizi

Şükürler olsun duasında olduğum, bu yaşımda bana huzurlu, içimi deriinn, sessiz, sakin, aynı anda kıpır kıpır, neşeyle dolduran bu muhteşem duyguyu yaşatan çoook güzel "insanlar" için yüce Allah'ıma.

Hep birlikte, an laşarak, an layarak, anı doya doya yaşayacağımız muhteşem ve mucizelerle dolu yıllarımız, " an"larımız olsun.

Saf, koşulsuz ve derinden sevgiyle...
Dilara an oldu 42 😉🤓😎😌😀💜🙏👼🌟🌈📚✒️📝✏️🎀

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder