1 Temmuz 2016 Cuma

Kadir Gecesi (her günümüz, gecemiz hayırlı ve kutsal olsun)


Hep söylüyorum, ömrüm sürdükçe söylemeye devam edeceğim.

İlim, bilim, felsefe, tasavvuf, her dinin kutsal kitabı, tüm öğretiler, tüm dinlerin hepsi hepsi hepsi "İslam" ı anlatır. Doğamızın saf sevgi olduğunu, "insanlığı", "koşulsuz, saf sevgi temelli insani değerleri" anlatır. İstediğin dine mensup ol, istersen ateist ol "İslam" demek sevgi, insanlık demektir, gerisi teferruattır.
Ben İslam inancına sahip biriyim, Allah'a inanıyorum, bir Yaradanın olduğuna inanıyorum, bu inanç beni huzurlu, güçlü hatta neşeli kılıyor. "İnsan" olan, "sevgi" olan her şeyi, herkesi neye, kime inanırsa inansın, inanmasın yeter ki "insan" olsun, "sevgi" olsun yaşamıma kabul ediyorum, aksi olanı yaşamıma almıyorum. Akla inanıyorum. Akılsızca, sevgisizce olanı yaşamımda istemiyorum. İbadet şekilleri vb vb diğer her şey benim için teferruat, herkesin ibadet şeklini, ibadet etmeme şeklini, yaşam biçimini sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. "Güven" şart, "güven" olmayanıda yaşamımda istemiyorum. İşte İslam bu, fikirlerime Kur'an-ı Kerim'i, İncil'i, Tevrat'ı, Mesnevi'yi, birçok bilim kitabını, birçok kaynağı okuyarak, birçok tasavvuf eri, ilahiyatçı, ateist, budist, Hıristiyan, Müslüman, Yahudi vb vb kişileri dinleyerek ve kendimce birçok araştırma, sorgulama vb çalışmalar yaparak ulaştım. Bugün düşünüyorum da konu çok basit ve sade, "insanlık" "sevgi"

Aksini düşünenler, yaşayanlar illaki bir yerlere gidince:) maddiyatı, çıkarı, statüyü, kötülüğü birlikte alıp götürdüler mi? Bunlarla mutlularmıydı gerçekten acaba, bence buradada kendi cehennemlerindelerdi, gittikleri neresi ise oradada.
Cennet? İçimizde:) "İslam" "insanlık" "sevgi"
Olay bu.

Şeytan savaşa devam ediyor. Kadir gecesi vesilesiyle hem bu gecenin kutsallığına inanların kandili, gecesi, gündüzü mübarek olsun diyeyim hem de bende Allah'ın her gününün özel, hayırlı, kutsal olduğuna inanan biri olarak ""tüm dünya, ülkem, ailelerimiz için her günümüze "insanlığın" aktığını, "sevginin huzurunun, neşesinin" doya doya yaşamımıza aktığını hissettiğimiz muhteşem günlere, gecelere kavuşalım diliyorum.

Bu gündüz ve gece, her gündüz ve gece duygularımız, düşüncelerimiz güzelleşsin, akılla, sevgiyle birleşelim, bunların gücüyle enerjimize güç katalım yayalım, şu şeytanı yenelim diliyorum. İnanalım, aklın, sevginin, inancın gücünü çoğaltalım diliyorum.

" Bugün ki en önemli duam; her birey kendine ne düşüyorsa, gücü neye yetiyorsa bunları kullansın, aklını gücünü dünya, ülke, insanlık için kullansın, söylenmesşn söylesin ve yapsın diliyorum."
Bakın bilim, ilim, devlet adamları da neler demiş ekteki resimlerdeki yazıları aklınıza, duygunuza, düşüncelerinize sunuyorum.

Son 2 kitabımdan da (Adım Dilara Soyadım İnsan Göbek Adım Koşulsuz Sevgi; Leyli romanım) birer küçük bölüm paylaşıyorum.
İnsanca, sevgiyle, huzurla, neşeyle...
Dilara Koç

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder