16 Mart 2016 Çarşamba

Düşündüğünü yaratıyorsun!Bir dünya kişisel gelişim eğitimleri alınıyor, kişisel gelişim kitapları okunuyor. Düşünce gücü, olumlu düşünmenin gücü gibi gibi türlü konularda. Kur'an, Mesnevi, bilim bunları çokça açık, net ve öz anlatıyor ki.

Düşündüğümüzü yaratıyoruz. Bu büyük bir güç. Bu gücün farkına varanlar bugün kazanıyorlar. Dünyevi çıkarlarına, şeytani misyonlarına o kadar kitliler, konsantreler ki, düşündüklerini yaratıyorlar ve yayıyorlar.

Kuru kuru iyi düşün iyi olsun demiyorum. Evet iyi düşün, iyiyi niyet et, aklını kullan, gerçekleri gör ve iyilik için birleş, çalış, konsantre ol, bir şeyler yap. Ben oturdum konuyla ilgili ışık tutsun diye kitap yazdım, satılsın diye telaşım, heyecanım bundan, tüm basılanlar satılsa yine maliyetimi karşılamıyor. En temel hedefim iyiliği, iyiliğin gücünü, iyi aklın gücünü yayıp, herkesin gücünün yettiğince bir şeyler yapmasını sağlamak. Lütfen iyiler, lütfen kendinizin ve düşünce gücünüzün farkına varın, düşüncelerinizi güzelleştirin, aklınızı kullanın!!!

Bilimi oku. Ne diyor? Evrende her şey enerjiden oluşur. Düşüncede bir enerjidir. Düşüncelerimiz büyük bir bir güçtür ve enerjiye dönüşür. Ne düşünürsen onu yaratıyorsun. Her ürettiğin düşünceyi çevrene yayıyorsun ve evrenden o düşüncene uygun enerjileri çekiyorsun, bir de yaydığın enerjiler var dedik, kendine çektiğin gibi etrafına da o enerjileri çekiyorsun. Bu böyle devam edip gidiyor. İşte şeytani düşünceleri yaratanlar bunu ne de güzel başarıyor. Ne diyor bilim? Hatta Kur’an, hatta tasavvuf, hatta felsefe “Evrensel yasadır; pozitif pozitifi çeker, negatif negatifi çeker. Ne düşünürsek onu yaşıyoruz, düşüncelerimizle yaşamımızı biz kendimiz yönetiyoruz.”

Sahip olduğumuz büyük gücün farkında değiliz. Üstelik şimdilerde elimizde teknolojinin nimetleri kaynaklar var. Savaş, küfür, kavga gürültü yerine, gerçek olanları salt olduğu gibi yorumsuz aktarıp, üzerine çözüm önerilerini, iyiliği, güzel niyetleri, barışı dileklerini paylaşmayı tercih etsek. Ne dersiniz? Ne kaybedersiniz? Ne kazanırsınız? Bir düşünün lütfen.
Tekrar ediyorum. Bu büyük bir güç. Diğerleri bu iletişim oyununu, enerji oyununu, evrenin bu enerji oyununu ne de güzel oynuyor ve başarılı oluyor. Düşünün ki insanlar körü körüne,cahilce, kendi hemşehrisini , akrabasını öldürüyor ve daha nice kötülükleri yapıyor ve hatta kendisini bu ideoloji uğruna öldürüyor. Bu büyük bir güç. Bu olanı, gerçeği aktar, bilgilendir, paylaş. Beraberinde ve daha çok çözüm önerilerini, iyi dilekleri, niyetleri, güzel duaları paylaş ve yay. Ve pek tabii sadece söylemekle kalma, yetini, gücünü, statünü, maddi manevi sahip olduklarını, her nelere sahip isen bunları “diğeri” bertaraf edip, iyiliği, barışı, güzelliği yaratmak için neler yapabiliyorsan kullan!!! Bir şeyler yap, illaki yapabileceğin bir şeyler vardır. Sen yap, o yapsın...derken derken derken bu büyük güç büyük güç diyorum.

Bakın bu konuyla ilgili bazı bilim adamları, düşünürler, hekimler, hatta oyuncular, iş adamları, iş kadınları vb kişiler neler söylemiş?

“Bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız, aklınız bunun neden imkansız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya başlar; ama bir şeyi yapabileceğinize inandığınızda, gerçekten inandığınızda, aklınız onu yapmak üzere çözümler bulma konusunda size yardım etmek için çalışmaya başlar.”
David J. Schwartz

“Kuvvetli, temiz ve neşeli düşünceler vücuda kuvvet ve afiyet verir. Beden öyle bir ince varlıktır ki üzerinde intiba bırakan düşüncelere derhal mukabele eder ve bunlar çok geçmeden tesirlerini gösterirler.”
James Ailen

“Yenilgi bir düşünce biçimidir; yenilgiyi bir gerçeklik olarak kabul etmedikçe kimse yenilmiş değildir.” Bruce Lee

“Bugün zor, yarın daha kötüsü olacaktır. Ama yarından sonraki gün güneşli olacaktır.” Jack Ma

“Yapabileceğinizi düşünüyorsanız, yapabilirsiniz. Yapamayacağınızı düşünüyorsanız da, haklı çıkarsınız.” Mary Kay Ash

Düşüncelerine dikkat et duyguların olur,
Duygularına dikkat et davranışların olur,
Davranışlarına dikkat et alışkanlığın olur,
Alışkanlıklarına dikkat et değerlerin olur,
Değerlerine dikkat et karakterin olur,
Karakterine dikkat et KADERİN olur...
MAHATMA GANDHİ

Sevginin ve ışığın gücüyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder